Odtrucie alkoholowe – czy jest skuteczne?

Bardzo popularne jest powiedzenie, że jeżeli nie chcemy pomocy, nie skorzystamy z niej nawet jeżeli zostanie nam ona przyniesiona na złotej tacy. Dużo bowiem zależy od nas samych i od siły naszej woli. Odtrucie alkoholowe ma za zadanie ją umocnić i uzmysłowić nam, że alkohol wcale nie jest rozwiązaniem naszych problemów. Alkohol sam stanowi problem, zwłaszcza w momencie, gdy zaczynamy go spożywać w nadmiernej ilości.

Odtrucie alkoholowe – dla kogo?

Odtrucie alkoholowe jest bardzo ważnym etapem w walce z chorobą alkoholową. Jest to bowiem początek terapii, która ma za zadanie pomóc nam wyzdrowieć. Jednak to my samo musimy chcieć poprawy. Terapia jest dla osób, które same się na nią zdecydowały, oraz dla tych które zostały na nią wysłane. Każdy przypadek jest inny, dlatego trudno tu mówić o tym, jaki terapia ma wpływ na wszystkich. Jednak jest ona skuteczna i choć zdarzają się powroty no nałogu, to jednak wiele jest osób, które raz na zawsze zaprzestają picia alkoholu.

odtrucie alkoholowe

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odtrucia alkoholowego rozpoczyna się od wnikliwych badań organizmu pacjenta. Na ich podstawie lekarze wiedzą jaką dawkę leków i płynów należy mu podać. Tylko dzięki ich odpowiedniej ilości odtrucie może być w pełni skuteczne. Sam zabieg jest mało inwazyjny oraz nie wiąże się z ryzykiem powikłań. Lekarze zaś czuwają nad tym, by pacjent jak najmniej odczuł jego skutki uboczne. Po przeprowadzonym detoksie chory odzyskuje sprawność fizyczną, równowagę psychiczną, a jego organizm oczyszczony jest z wszelkich, zagrażających życiu toksyn.

Co po zabiegu?

Po zabiegu lekarze motywują pacjenta do podjęcia dalszych etapów leczenia. Sam detoks bowiem, chociaż odgrywa dosyć istotną rolę oraz ma ogromnie pozytywny wpływ na organizm pacjenta, nie wystarczy. Konieczne jest zatem podjęcie bardziej radykalnych kroków. Jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych metod leczenia jest implantacja wszywki alkoholowej z esperalem. Zamieszczony w niej lek skutecznie zniechęci pacjenta do sięgnięcia po kolejną dawkę alkoholu, zapewniając mu tym samym nowe życie – bez nałogów i cierpienia.